VI WORLD PREDATOR CLASSIC 2019
W dniach 24-29.06.2019 w Hellevoetsluis w Holandii rozegrały się najbardziej prestiżowe zawody spiningowe w Europie- World Predator Classic.
To były moje drugie zawody World Predator Classic w których miałem przyjemność wziąć udział. W tym roku również skorzystałem z zaproszenia do reprezentowania światowego lidera w logistyce wodnej firmy Peters & May oraz producenta aluminiowych łodzi wędkarskich Aluma Craft Polska.
Jak co roku do Hellevoetsluis zjechali najlepsi zawodnicy Europy, w tym aż 6 teamów z Polski. To była emocjonująca trzydniowa walka. Każdego dnia celem były 3 sandacze, 3 okonie i 1 szczupak.
Warunki pogodowe nie sprzyjały aktywności ryb, przez co rywalizacja była jeszcze bardziej zacięta. Wysokie temperatury i ostre słońce nam również dawały się we znaki. Na finalny wynik składała się suma zajętych miejsc z każdego dnia zawodów, więc codziennie trzeba było pracować na dobry wynik łowiąc 3 gatunki ryb.
Niesamowita atmosfera panująca wśród zawodników i organizacja zawodów na najwyższym poziomie sprawia, że WPC są najlepszymi, lecz również najtrudniejszym zawodami w Europie.
Naszym celem była pierwsza dziesiątka lecz finalnie udało się nam wypracować 15 miejsce.

Zwycięski tytuł zdobyli reprezentanci Czech: Radek Filip i Martin Stepka łowiąc łącznie 1164 cm ryb drapieżnych (okoń 401 cm, sandacz 507 cm, szczupak 256 cm).

Luc Coppens i Jeroen Eijssens jako reprezentacja Belgii zajęli drugie miejsce, na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy z Anglii, Matt Boast i Jan Boomsma.

🇵🇱 Tomasz Kurnik i Piotr Wojnowski jako najlepsza drużyna z Polski zajęli 15 miejsce.

🇵🇱 Największy okoń zawodów (51 cm) został złowiony przez Jerzego Gancarza

🇵🇱 Nagroda Sportsmanship Award za sportowe zachowanie powędrowała do Tomasza Kurnika i Piotra Wojnowskiego

World Predator Classic 2019 Leaderboard | World Predator Classic
Click here to get the App on Android and here on Apple
worldpredatorclassic.com