Łowisko rzeka Po Włochy

Rzeka Po (u nas zwana często „Pad”) jest jednym z najciekawszych europejskich łowisk. Najbardziej lubię ją wiosną i jesienią, gdyż jest to czas żerowania sumów…

Rzeka Pad, po włosku zwana “Po” jest najdłuższą i największą rzeką tego kraju i jedną z największych w Europie. Na połowy imponującej wagi sumów zjeżdżają się tu wędkarze z całego kontynentu. Złowienie w wodach Po ryby ważącej 100 kg, nie jest niczym nadzwyczajnym. Obok sumów, rzeka znana jest też z olbrzymich karpi, sandaczy oraz cefali.

 

Najlepsze okresy żerowania sumów przypadają w okresie kwiecień – maj oraz wrzesień – październik i na te okresy rezerwuję zwykle terminy włoskich wypraw. Wiosną należy pilotować przed wyjazdem wysokości wody gdyż Pad często lubi wylać z koryta. W takich sytuacjach lepiej przesunąć zaplanowany wyjazd na inny termin.

 

Sumy łowię metodą trollingową używając to tego pontonów oraz łodzi. Najczęściej podczas każdego nowego wyjazdu staram się poznawać nowe odcinki rzeki. To pozwala na odkrywanie coraz to ciekawszych miejsc i nowych przygód.