Ostatni tydzień upłynął na intensywnej pracy i setkach pokonanych kilometrów aby przedstawić nowości na rok 2018. Wspólnie z firmą Normark rozpoczęliśmy Road Show by móc poznać Państwa opinie. Kolejny sezon obfitować będzie w wiele nowości, których wypróbowania już nie mogę się doczekać. Jestem bardzo zadowolony, ponieważ gałąź wędkarstwa spinningowego powiększa się o kilka naprawdę ciekawych przynęt. Zacznę od woblerów firmy #Rapala. Zmianie uległa wielkość najbardziej znanych i lubianych woblerów. Nowy rozmiar 13 cm bardzo dobrze znanego i popularnego już wśród wędkarzy Deep Tail Dancer pozwoli na jeszcze głębszą pracę podczas trollingu.

Wobler ten schodzi na 12 m bez dodatkowych obciążeń. Myślę, że będzie to największy hit wśród wędkarzy! Deep Tail Dancer 13 cm jest skierowany głównie do połowu szczupaków, sandaczy oraz sumów. Dostępne będą również inne rozmiary i kolory dobrze znanych woblerów Scatter Rap Husky oraz Jointed Shad Rap. Nowością jest wobler RIP Stop 9 cm do twitchingu, dostępny w wielu kolorach:  https://www.youtube.com/watch?v=Ce_HQtaRtU4

Szczególną uwagę trzeba jednak zwrócić na powiększoną gamę kolorów serii Shadow Rap, zwłaszcza na kolor ciemnego okonia. To mój ulubiony wobler do twitchingu. Pojawią się również nowe akcesoria, które zadowolą najbardziej wymagających wędkarzy.

Również firma #STORM postawiła na zmiany rozmiarów swoich przynęt. Nową jaskółkę So-Run Jocker Vert powiększono do rozmiaru 23 cm. Muszę przyznać, że to przynęta którą odkryłem w tym sezonie i już zawsze będzie mi towarzyszyć podczas wypraw na drapieżniki.

Rozmiar zmienił również RIP Split Tail Seeker Shad 14 cm a system do zbrojenia dużych gum RIP Rigger dostępny będzie w nowych kolorach i gramaturze. Jednak największym zaskoczeniem są dla mnie nowe dwie przynęty RIP Seeker Jerk 20 cm i wadze 80gr :  https://www.youtube.com/watch?v=9qt0ufiWElo

 

Drugą przynętą jest RIP Roach 21 cm i gramaturze 127 g :   https://www.youtube.com/watch?v=-NObmtc4YVM    Praca tej przynęty jest wyjątkowa i zupełnie niepodobna do pracy dostępnych wcześniej na rynku dużych gum.

Jestem bardzo ciekaw jej skuteczności!

Zapraszam do zapoznania się z nową ofertą i do zobaczenia na wodzie!!

Pozdrawiam Tomasz Kurnik.